top of page

יוחאי לשם

יוחאי לשם

039411335

-11595327237ulqckjabpb.png

87390.png

אני:

יוחאי נשוי ואב לשלושה ילדים. הינו המייסד והבעלים של מרכז הקשב והריכוז.
בהכשרתו יוחאי עובד סוציאלי (תואר שני בהצטיינות) ומטפל משפחתי קליני מומחה בקשר בין הורים לילדים ונוער. מוכר בלשכת העובדים הסוציאליים ומטפל מוכר בביטוח לאומי, ומשרד הרווחה.

בנוסף להיותו של יוחאי מנהל מרכז הקשב והריכוז הוא מרצה מומלץ בקריה האקדמית אונו לטיפול בטראומה וחינוך ומוביל כקב”ן במילואים את נושאי הטיפול בהלם קרב ובשטח הלחימה.

למעלה מעשר שנים עוסק בתחום העבודה הסוציאלית בטיפול פרטני,משפחתי ובהנחיית קבוצות. לאחר שנים של חיפוש אחר פתרון טבעי להפרעת הקשב והריכוז עבור עצמו ולקוחותיו, פיתח לפני כ- 6 שנים את שיטת המפה שמביאה הורים וילדים לתוצאות פנומנליות בטיפול בקשב וריכוז.
“בשנים האחרונות אני עוסק במה שאני רואה כשליחות אישית: לטפל, ללוות ולתמוך משפחות הבוחרות בפתרון הטבעי על פני הכדור ותופעות הלוואי הנוראיות שלו”
החזון של יוחאי הוא לשחרר 50,000 ילדים ונערים בשנה מהתלות בכדור ובתרופות הכימיות, ולחיות אורח חיים בריא, עצמאי ומאושר.

יוחאי בעצמו בעל קושי בקשב וריכוז, את שיטת “המפה” לטיפול טבעי בקשב וריכוז פיתח מתוך ניסיון אישי.

אני מאמין שלי:

את המשפט המשפיל ההוא שהטיחה בו המורה בפני כל התלמידים, יוחאי לשם לא ישכח לעולם. “אתה אף פעם לא תהיה כמו אחותך”, היא אמרה לו לאחר עוד תשובה שגויה ששיגר בחיפזון לחלל הכיתה. לשם ידע כבר אז שהוא עונה מהר מדי, אבל לא הבין מדוע המורה צריכה להגיב כך. “הרבה פעמים התשובות שלי היו לא נכונות, כי לא הבנתי את השאלה. ולמה? כי לא התרכזתי כמו שצריך”, הוא מסביר. “אבל כשמורה אומרת לך משפטים מהסוג הזה מול כולם, הביטחון העצמי שלך נרמס. אם לא הייתי הולך לחוגים, לתנועת נוער, מקומות שבהם חוויתי הצלחה – אני לא יודע איפה הייתי היום”.
כמה עשורים אחרי אותה השפלה כיתתית, לשם נמצא מהצד השני של המתרס. הילד שסבל מדיסלקציה ומהפרעות קשב וריכוז (“אז קראו לזה קוצים בישבן”), עוסק היום בטיפול בילדים כאלה, בעזרת שיטה בשם “המפה” שפיתח בעצמו. התפיסה העקרונית של השיטה, מסביר לשם, אומרת שההורה הוא המטפל העיקרי בילד. במקום ההורות המוכרת, החינוכית, צריך הילד לקבל הורות בעלת גוונים מנטוריים יותר.

“חיפשתי הרבה זמן דברים טבעיים וכמעט התייאשתי, עד שחבר הפגיש אותי עם קובי נחושתן – הומיאופת ומומחה לצמחי מרפא, בעל ניסיון של שלושים שנה בארץ ובחו”ל. ביקשתי ממנו משהו שמתאים להפרעות קשב, והוא נתן לי את תוספי התזונה איתם אנו משתמשים כיום במרכז. בדקתי אותם על עצמי, ואחר כך על הלקוחות. למדתי את המינונים השונים בהתאמה לגיל ואת השימוש המיטבי בהם. אחרי שנה וחצי של ניסיונות ראיתי כי טוב, והבנתי שזו החתיכה שהייתה חסרה לי לפאזל. המטרה היא שבסופו של תהליך הילד יהיה עצמאי, וללא תלות בתרופות” הפורמולה עושה עבודה מבפנים .ואנחנו ההורים מבחוץ

הרצאות / קורסים שלי:

1000 ש"ח
קורס
טיפול "חודר שיריון"
חינם
שיעור דוגמה
כאן הפתח להצלחה בחינוך הילדים
bottom of page